Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає можливим спрощення візового режиму з Україною після підписання Угоди про асоціацію. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm’y він розповів під час 10-ї щорічної зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» ( YES).

«Ми сподіваємося , що наступним кроком стане спрощення візового режиму. В Україні розташована найбільша кількість польських консульств , ніж у будь-якій країні Європи. При цьому половина всіх шенгенських віз, які Польща видає, припадає на частку вашої держави», - сказав він.

Він позитивно відгукнувся про перспективи України в європейському економічному просторі, але зазначив , що нашій країні також доведеться зіткнутися з низкою труднощів.

«Митні кордони відкриються , і в короткостроковій перспективі Україні доведеться зіткнутися з багатьма труднощами. Це вдарить по бюджету країни . Але це також означає, що у вашої держави з'явиться більше можливостей експортувати товари в Європу», - розповів Сікорський.

Крім того , він зазначив , що лібералізація торгівлі може не сподобається багатьом власникам монополій.

Також Сікорський заявив , що співпраця України з Росією налагодиться з часом. «Україна занадто важлива для Росії в економічному плані , що пояснює бажання Росії влаштовувати продовольчі війни так само, як з Грузією. Але , я думаю , що після підписання договору у Вільнюсі ситуація може помінятися . Не відразу , для цього потрібен час. Приміром , у нас з Росією трапилося саме так. Обсяги торгівлі з Росією збільшилися після нашого вступу в ЄС», - розповів міністр.

Як раніше повідомляв ForUm , 18 вересня Кабінет Міністрів затвердив проект Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

30 серпня Президент України Віктор Янукович запевнив , що Україна виконає умови , необхідні для підписання Угоди про асоціацію.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною .

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду в 2007 році. 30 березня 2012 року сторони парафували Угоду про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

410