В Україні очікується дуже великий врожай зернових. Не виключено , що від цього виграють і звичайні споживачі , а не тільки посередники та чиновники.

Це стверджує експерт Юрій Тюрдьо, пише «Українська правда».

Аналітик нагадує , що середня врожайність зернових в Україні в 2013 році складе близько 30,1 ц/га - на 2,5 ц/га більше , ніж у 2012 році , і майже стільки ж , скільки в багатому 2011 році, - 31,8 ц/га.

« Головне питання у зв'язку з новим урожаєм: чи знизяться ціни на продукти харчування у супермаркетах і на ринках України? За оцінками newsplot.org , вони повинні впасти як мінімум на 10-15%. Адже зернові вже подешевшали на чверть. Відповідно, стануть нижчими закупівельні ціни на борошно , корми , що знизить собівартість виробництва хлібобулочних виробів , м'яса і м'ясопродуктів», - зазначає він.

Тюрдьо констатує , що, крім України , у провідних країнах-виробниках також хороший урожай.

У зв'язку з цим , за його словами , ціни на міжнародних ринках вже знизилися на 24,1%.

« У такій ситуації складно грати на підвищення. У результаті ціни на зерно в Україні на 50-70 грн/т нижче , ніж у 2012 році , - стверджує аналітик.

Нагадаємо , що раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив , що, за уточненими даними регіонів, аграрії зберуть цього року 58 млн т у заліковій вазі.

Зокрема , 22,1 млн т пшениці , 26 млн т - кукурудзи на зерно , 7,5 млн т - ячменю і 0,672 млн т жита.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159