Прем'єр-міністр України Микола Азаров вірить в успіх українських товарів на європейському ринку , оскільки ЄС протягом першого року дії угоди про вільну торгівлю прибере ввізні мита на 98% української продукції.

Про це він сказав в інтерв'ю російському телеканалу «Россия24».

« Ввізні мита протягом першого року ЄС знижує практично до нуля щодо 98% всіх наших товарних позицій. У свою чергу, ми знижуємо мита протягом 5 років не до нуля , а до середньозважених 2,75%. Ми зберігаємо на значний перехідний період певний рівень захисту», - сказав Азаров.

Він підкреслив , що в угоді про зону вільної торгівлі міститься положення про те , що ЄС зобов'язується не субсидіювати той експорт, який направляється в Україну.

«Щоб уникнути спекуляцій, я запропонував російським партнерам сісти за стіл і поговорити , які позиції їх турбують. Давайте порахуємо і подивимося , створимо спільні митні пости і комісії з перевірки сертифікатів походження (товарів)», - сказав Азаров і додав , що з боку РФ , крім емоційних оцінок , поки нічого конкретного не звучить.

Він підкреслив , що є оптимістом щодо виходу на ринок ЄС. За словами прем'єра, такі галузі , як IT-технології , сільське господарство вже сьогодні можуть працювати на цьому ринку, передає «УНІАН».

«Я згадую перші дискусії з Єврокомісією щодо квоти на постачання зерна , де нам малювали цифру 10 тис. тонн , тоді ми просто посміхнулися і пішли з-за столу переговорів», - сказав Азаров. Він зазначив , що після посухи 2010 року Україна на цей ринок поставила 500 тис. тонн.

«Зараз без всяких квот , без всяких дозволів ми поставляємо кілька мільйонів, і потреба значно більше», - сказав він.

Також , за його словами , Україна зможе зайняти свою нішу на ринку металів , оскільки модернізує своє виробництво.

Як раніше повідомляв ForUm , 18 вересня Кабінет Міністрів затвердив проект Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

30 серпня Президент України Віктор Янукович запевнив , що Україна виконає умови , необхідні для підписання Угоди про асоціацію.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною .

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду в 2007 році. 30 березня 2012 року сторони парафували Угоду про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159