Україна досягла відчутного прогресу у виконанні критеріїв, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Про це в інтерв'ю «Комерсант Україна» заявив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

«Якщо порівняти сьогоднішню ситуацію з тією, що була пару місяців тому, а тим більше з груднем минулого року, то різниця дуже велика. Є позитивні тенденції, ми досягаємо прогресу за критеріями, визначеними у висновках Ради ЄС від 10 грудня 2012 року», - зазначив він.

За словами Єлісєєва, ЄС каже, що Україна повинна досягти суттєвого прогресу, але не вимагає від нас стовідсоткового виконання критеріїв. «У Європі всі розуміють, що фундаментальні реформи, згадані у грудневих висновках Ради ЄС, неможливо втілити за такий короткий період. Я можу відповідально заявити, що українська сторона досягла прогресу за всіма 11 критеріями так званого списку Фюле, і станом на сьогодні у нас дуже хороші шанси для підписання угоди. Додатковою підставою для оптимізму став той євроінтеграційний драйв, який з'явився недавно і в суспільстві, і у Верховній Раді, де консолідуються всі зусилля на підтримку УА», - заявив він.

Дипломат нагадав, що вимоги ЄС розділені на три блоки . «Перший – питання, пов'язані з виборами, другий – реформування правосуддя і третій – імплементація порядку денного асоціації. Щоб детально розповісти про виконані завдання, мені потрібно буде години дві-три, тому пропоную коротко зупинитися на найбільш чутливому – другому блоці. У «матриці Фюле» до цього блоку належать кілька десятків індикаторів, за якими оцінюється наш прогрес. Назву найважливіші з них. Це реформа прокуратури, Кримінального кодексу, Вищої ради юстиції, імплементація Кримінального процесуального кодексу, закону про адвокатуру, створення та імплементація Національного превентивного механізму (запобігання тортур. - Ред.), конституційні зміни для посилення незалежності суддів, забезпечення виконання рішень Європейського суду з прав людини, поліпшення умов утримання ув'язнених і питання, пов'язані з кримінальним переслідуванням окремих осіб», - зазначив він.

«Подивіться список, і ви погодитеся, що відчутний прогрес досягнутий щодо кожного з них. Можна хіба що виділити закон про прокуратуру (проект проходить експертизу Венеціанської комісії і поки не зареєстрований Верховною Радою. - Ред.), але я сподіваюся , що до саміту Рада прийме його хоча б у першому читанні. З інших успішно виконаних критеріїв зазначу розширення повноважень Рахункової палати, прийняття низки антикорупційних законів, стратегії реформування системи управління державними фінансами. Зауважте, ці кроки не стосуються якихось точкових проблем, вони змінюють основи тих чи інших процесів у державі», - заявив чиновник.

У той же час Єлісєєв підкреслив, що гарантія підписання Угоди буде тільки тоді, коли сторони сядуть за стіл і візьмуть ручки. «Ось тоді я визнаю , що впевненість - стовідсоткова. Це розуміють і в Києві. Я вважаю , зараз було б безвідповідально говорити , що у нас вже є гарантія підписання УА на Вільнюському саміті», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm , 18 вересня Кабінет Міністрів затвердив проект Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

30 серпня Президент України Віктор Янукович запевнив , що Україна виконає умови , необхідні для підписання Угоди про асоціацію.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про нову угоду в 2007 році. 30 березня 2012 року сторони парафували Угоду про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245