Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом не тільки розширить доступ на європейські ринки для України , а й створить простір для посилення зв'язків з Росією. Про це , як повідомляє прес-служба Глави держави , перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила на телеканалі «Інтер».

«Асоціація , надаючи додаткові можливості роботи України на величезному європейському ринку , не просто не закриває , а залишає повний простір для посилення зв'язків з нашими російськими колегами , з нашими партнерами серед країн СНД», - сказала Акімова.

За її словами , комісар ЄС з питань розширення європейської політики сусідства Штефан Фюле підкреслював , що Угода про асоціацію не містить статей , які б перешкоджали співпраці України з іншими інтеграційними об'єднаннями та країнами.

За словами Акімової , Президент України Віктор Янукович неодноразово підкреслював , що членство у Світовій організації торгівлі - це база для налагодження торговельних відносин між країнами.

«Членство у СОТ саме по собі передбачає відсутність торгових бар'єрів і неможливість їх підвищення у торгових взаєминах між країнами. Всі країни поважають міжнародні угоди , і я думаю , що ця база дозволить нам за столом переговорів вирішити всі важливі питання», - зазначила вона.

Акімова нагадала позицію Глави держави щодо відсутності протиріч між європейськими прагненнями України та співпрацею з російськими партнерами.

« У кожній країні є свої особливості - вони пов'язані з історичними проблемами , з багатьма іншими факторами. Але спокій і прагматизм - це , на мою думку , краща мова для політиків», - сказала перший заступник глави АПУ.

Разом з тим вона вважає , що невпевненість частини громадян України у своєму майбутньому через інтеграцію країни в європейське співтовариство пов'язана з браком інформації.

« Ці побоювання цілком природні. І тільки спокійна , нормальна інформаційна робота , в якій нам допомагають журналісти , може пояснити те , що люди відчувають інстинктивно, - наше бажання бути в Європі не означає розриву зв'язків з Росією», - підкреслила Акімова.

Нагадаємо , підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі вийшло на фінішну пряму. 18 вересня уряд України затвердив проект документа , який планується підписати в листопаді на вільнюському саміті «Східного партнерства».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

241