Православні сьогодні святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке також називається Другою Пречистою.

Це день відкриває новий церковний рік - вся історія Нового заповіту починається з народження маленької дівчинки, яку назвуть престолом Бога і яка стане тими Дверима, через які з'явиться спаситель світу, - Христос.

Богородиця народилася у немолодого благочестивого подружжя Іоакима і Анни. Іоаким походив з дому царя Давида, Анна - з роду священиків.

Племінниця Анни, праведна Єлизавета, була матір'ю Іоанна Хрестителя і двоюрідною сестрою майбутньої Діви Марії. Одного разу до Анни явився ангел Господній і сказав: «Твоя молитва почута Богом, і ти зачнеш і народиш дочку благословенну, яка вище всіх земних дочок. Заради Неї благословляться всі роди земні. Назви Її Марія», повідомляє «УНІАН».

«Почувши ці радісні слова , праведна Анна поклонилася Ангелові і сказала: «Живий Господи Боже мій! Якщо у мене дійсно народиться дитя, то я віддам його Господові на служіння. Хай воно служить Йому, вихваляючи Його ім'я на все життя».

З усіх описаних подій на святковій іконі відображений саме момент народження Пресвятої Діви. Її мати, праведна Анна, в центрі на високому ложі . Поруч - жінки з дарами , повитуха і служниці, які омивають Богоотроковицю у купелі або вже підносять Її матері. Нерідко зображена і Діва Марія у колисці. Вважається, що це свято - велика втіха для бездітних пар.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

486