Україна в майбутньому через співпрацю з Європою доведеться відстоювати свій суверенітет на Сході, заявив президент Світового банку (2007-2012 рр.) Роберт Зеллік на 10-й щорічній Ялтинській зустрічі «Україна і світ в епоху змін: фактори успіху», повідомляє сайт YES.

«Мова йде не тільки про економіку , але й про політичне і суверенне майбутнє України . Це не означає , що Україна не повинна будувати добрі стосунки зі своїми сусідами. Але той тиск , який чиниться на Україну , особливо останнім часом , каже , що в майбутньому будуть дуже чітко стояти питання суверенітету , і Україні , можливо , знову доведеться боротися за свою незалежність», - сказав банкір про ситуацію після можливого підписання Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом.

Разом з тим Зеллік висловив надію , що , незважаючи на політичні розбіжності в країні , Україна зможе скористатися моментом і рухатися вперед. « Україна - країна з величезним потенціалом , з урахуванням світового суперництва і конкуренції , чи призведе це до стабілізації і чи відкриє це нові можливості? Я думаю , що за допомогою Євросоюзу ці питання можна буде вирішити набагато легше», - додав банкір.

Крім того , екс-глава СБ відзначив велику роль України на світовому сільськогосподарському ринку . «Ми бачимо , що відбувається на цьому ринку. Попит зростає постійно. Україна може цим скористатися. Мені здається , що це буде настільки ж важливо для майбутнього України , як і якісь політичні зрушення , які ми бачимо останнім часом», - сказав Зеллік.

Нагадаємо , підписання Угоду про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі вийшло на фінішну пряму. 18 вересня уряд України затвердив проект документа , який планується підписати в листопаді на вільнюському саміті «Східного партнерства».

Президент РФ Володимир Путін ще раз попередив Київ , що Росія буде захищати свій ринок від дешевих українських товарів , які можуть хлинути на нього після створення зони вільної торгівлі України з ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

282