Високі ціни на газ Росія використовує як елемент геополітичного тиску. Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте, відповідаючи на запитання журналістів у ході 10-ї Ялтинської щорічної зустрічі.

«Ми на 30-35% більше платимо ( за газ. - Ред.), ніж Німеччина . Ми вважаємо , що ціни на газ використовуються як елемент геополітичного тиску , але ми намагаємося домовитися», - сказала вона.

Президент Литви також нагадала , що інші методи тиску , крім ціни на газ , також використовуються. Вона зазначила , що подібний тиск здійснюється і на Україну, Молдову, Румунію. «Це пов'язано з політикою «Східного партнерства». У нас немає шоколадної війни, але є сирна. У Молдові - винна... Тобто методи щодо наших країн ті ж , і наслідки будуть ті ж», - припустила вона і нагадала , що після конфлікту з Росією у 90-х Литва за 8 місяців 50% своєї торгівлі переорієнтувала на Європу.

Таким чином , за її словами , санкції з боку Росії справляють зворотний ефект. «Відтоді, як почали діяти санкції, більше українців почали хотіти до Європи», - сказала Грібаускайте.

Нагадаємо , раніше радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що Україна , підписавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом , перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично позбудеться статусу суб'єкта міжнародного права.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234