Завдяки членству в Ініціативі прозорості у видобувних галузях (EITI) Україна отримає сприятливий інвестиційний клімат , а місцеві компанії - велику привабливість за кордоном.

Про це в коментарі телеканалу БТБ заявив глава секретаріату ЕІТІ Йонас Моберг.

«EITI стала глобальним стандартом прозорості , який застосовується вже 50 країнами. Вони роблять це з різних причин: одні вважають , що таким чином можна залучити іноземні прямі інвестиції. Це важливий знак компаніям, а також суспільству, що відбувається боротьба з корупцією, що справи виконуються належним чином і важливі платежі компаній перебувають під контролем. У випадку України це важливо, особливо коли мова йде про таку річ, як транзит газу», - сказав він.

На думку Моберга, саме по собі членство у EITI є більш ефективним у поєднанні з іншими заходами.

« Завдяки членству країни отримують сприятливий інвестиційний клімат , місцеві компанії набувають великої привабливості. Крім того , починає рости довіра громадян до держави , адже вони починають бачити , як уряд бореться з корупцією , розпоряджається природними ресурсами країни», - додав він.

На його думку, завдяки приєднанню до ініціативи Україна зможе залучити інвесторів у вугільну промисловість.

«Я переконаний у цьому. Зокрема, це стосуватиметься підприємств вугільної промисловості», - резюмував він.

Нагадаємо, що місія ЕІТІ в Києві перебуватиме 24-25 вересня поточного року. Очікується , що заявка України на членство в ініціативі буде розглянута в середині жовтня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

196