На економічну ситуацію в Україні продовжує впливати світова кон'юнктура, однак створюється система державної підтримки експорту, спрямована на диверсифікацію ринків збуту. Про це повідомив заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський під час «Години запитань до уряду», передає кореспондент ForUm'у.

За словами чиновника, світові ціни на метал за січень-серпень впали майже на 5%, а це важливий експортний продукт країни.

«На глобальних фінансових ринках також неоднозначна ситуація, у зв'язку з можливим згортанням програми кількісного пом'якшення (QE -3) в США; так, ставки за американськими 10-річними облігаціями за рік зросли майже вдвічі, з 1,6% до 3%. За останніми даними, Федеральна резервна система США вирішила відкласти згортання QE-3, але говорити про значне оздоровлення ринкової обстановки поки що рано. У такій ситуації не дивно, що у 2013 р. вітчизняний товарний експорт не показує позитивної динаміки. Однак створюється система держпідтримки експорту, спрямована на диверсифікацію ринків збуту», - зазначив заступник міністра.

У той же час, уточнив він, за рахунок реалізації політики енергоефективності та імпортозаміщення вдалося скоротити імпорт товарів: за 7 місяців він знизився відносно січня-липня 2012 р. на 12,2%, приблизно до $45 млрд. «Сальдо зведеного платіжного балансу за той же період виявилося позитивним і склало $1,9 млрд, тоді як роком раніше за даний період воно дорівнювало $0,3 млрд. Для ослаблення темпів зростання держборгу і пом'якшення навантаження на держбюджет у проекті - 2014 передбачено рівень дефіциту в розмірі не більше, ніж 2,7% ВВП, що буде одним з наших пріоритетів на наступний рік», - запевнив Мярковський.

Він повідомив, що заходи зі стимулювання економіки припускають не тільки підтримку і пряме фінансування проектів, а й поліпшення бізнес-клімату, сприяння малому та середньому підприємництву. «Так, при видачі дозвільних документів ми перейшли до принципу «єдиного вікна»; спрощено дозвільні процедури в будівництві - їх число зменшилося з 93 до 23, а час їх проходження впало в 6 разів. Спрощується ліцензування госпдіяльності: скорочено 22 типи ліцензій на види бізнесу, не пов'язані із загрозою безпеці. Крім того, визначено перелік пріоритетних галузей для стимулювання інвестиційної активності: це машинобудування, АПК, ЖКГ, транспорт, а також курорти і туризм», - сказав представник Мінфіну.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185