Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому проект закону №0909, яким ввела військову службу за призовом в особливий період.

За проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» ( щодо виконання військового обов'язку )» проголосували 348 народних депутатів з мінімально необхідних 226, повідомляє «РБК- Україна».

Відповідно до закону, перелік видів військової служби розширюється на один пункт, що дозволить на законодавчому рівні визначити статус громадян, які відповідно до чинного законодавства будуть призвані на військову службу в разі оголошення мобілізації (крім цільової) або введення воєнного стану.

Видами військової служби є: строкова військова служба; військова служба за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, що мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Закон уточнює перелік підстав, згідно з якими військовослужбовці строкової військової служби та особи офіцерського складу, які проходять військову службу за призовом, можуть звільнятися від військової служби достроково.

Визначається, що в разі оголошення мобілізації (крім цільової) та/або оголошення війни і прийняття рішення про використання Збройних сил, у разі збройної агресії проти України і введення воєнного стану, з військової служби звільняються військовослужбовці - жінки, які мають дітей віком до 16 років, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу, та військовослужбовці, визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби, з виключенням з військового обліку.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291