Україні, яка сьогодні зближується з Європою, доводиться витримувати великий зовнішній тиск з боку противників євроінтеграції, заявила президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте в ході 10-ої Ялтинської щорічної зустрічі, повідомляє сайт «YES».

«Україна сьогодні в центрі уваги Євросоюзу і всіх європейців. Європа - сьогодні у центрі української політики. Президент України чітко зазначив, що асоціація з Європою - це стратегічний вибір країни. Сьогодні цей вибір був підтверджений і тими, хто при владі, і тими, хто в опозиції. Є рішучість у підтримці прагнень України до Європи і з боку Євросоюзу, і з боку всіх європейців», - сказала вона.

Президент Литви зазначила, що Україні сьогодні необхідна консолідація політичної волі для того, щоб вона «почала думати і відчувати як європейська країна».

За словами Грібаускайте, в Європі розуміють, який тиск сьогодні відчуває Україна, яка стикається із загрозою «санкцій третіх країн, які не хочуть асоціації України з Європою» .

У той же час вона зазначила, що Європа подібного тиску на Україну не робить і не робитиме цього надалі.

«Європа підтримуватиме прагнення до співпраці, але ніколи не буде підштовхувати Україну силою. Країни не можуть бути примушені до асоціації з Європою», - підкреслила президент. У цих питаннях, на її думку, необхідно шукати консенсус - зокрема, на основі норм ВТО.

«Тиск зростає. Сподіваюся, що Україна має сили протистояти цьому тиску. Україна повинна бути архітектором власного майбутнього. Занадто велика, сильна, важлива країна для того, щоб самій вирішувати, якою вона буде і якою буде її майбутнє», - підкреслила Грібаускайте.

Як повідомляв ForUm, низка високопоставлених посадових осіб Російської Федерації на чолі з президентом Путіним останнім часом все активніше озвучують негативні прогнози для української економіки у разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194