Погрози економічного бойкоту України в разі підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, що озвучуються президентом РФ Володимиром Путіним, тільки збільшують шанси на підписання цього документа на саміті в листопаді цього року.

Таку думку висловив екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський в опублікованому сьогодні інтерв'ю виданню Rzeczpospolita.

«Ця тактика контрпродуктивна. Причому з двох сторін. З однієї, вона призводить до того, що держави Євросоюзу все більш позитивно ставляться до активізації співпраці з Україною. З іншої - видно істотне зростання підтримки для Угоди про асоціацію серед українців, які раніше традиційно були проросійськими», - сказав він.

Кваснєвський висловив переконання, що українська влада однозначно вирішила інтегрувати країну з Європейським Союзом, про що, наприклад, свідчать заяви Президента України Віктора Януковича, рішення уряду і прийняті українським парламентом закони, повідомляє «УНІАН».

Він вважає, що за європейську інтеграцію виступають не тільки більшість українців, а й олігархи, які, за його словами, також зацікавлені у впровадженні стандартів ЄС в Україні.

У той же час екс-президент Польщі зазначив, що Росія буде продовжувати намагатися втягнути українців у створюваний нею Євразійський союз .

«Підписання Угоди про асоціацію буде дуже важливим, навіть історичною подією, але воно не припинить суперечку про майбутнє пострадянських держав. Росіяни не відмовляться від своїх натисків і заохочень для України, щоб втягнути у створюваний Кремлем Євразійський союз», - сказав він.

«Боротьба триватиме ще багато років. Асоціація - це лише початок європейського шляху України, це ще не членство», - підкреслив Кваснєвський.

Як повідомляв ForUm, деякі високопоставлені посадові особи Російської Федерації на чолі з президентом Путіним останнім часом все активніше озвучують негативні прогнози для української економіки у разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

167