НБУ надасть уряду більшу свободу дій для вибору вдалого періоду виходу на зовнішні боргові ринки. Таку думку висловила головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Бєлан.

За її словами, обсяг позики відповідає сумі виплат за зовнішнім боргом, які Міністерству фінансів належить здійснити до кінця року, а саме $0,7 млрд за кредитом МВФ.

«Це останнє погашення зовнішньої заборгованості уряду цього року» , - констатує вона.

У той же час, за її словами, Мінфіну необхідно також буде здійснити й інші виплати в іноземній валюті, зокрема погасити $0,5 млрд основної суми боргу за валютними ОВДП і $0,3 млрд процентних платежів.

Крім того, Нацбанк повинен буде виплатити $0,8 млрд за кредитами МВФ із золотовалютних резерві .

Таким чином, експерт очікує залучення урядом нових валютних позик цього року, зокрема шляхом розміщення єврооблігацій.

«Проте, залучення синдикованого кредиту є позитивною новиною, оскільки додаткове фінансування надасть уряду більшу свободу дій для вибору вдалого періоду виходу на зовнішні боргові ринки», - вважає Бєлан.

Нагадаємо, раніше Мінфін залучив синдикований кредит у сумі $750 млн у кількох банків, у тому числі російського Ощадбанку.

Відповідно до останньої постанови Кабінету Міністрів щодо даної позики, Міністерство фінансів повинно було залучити фінансування на строк до двох років з річною відсотковою ставкою не більше ніж 6,5% (виплата відсотків щокварталу) і разовою комісією 0,05%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

136