У Міністерстві закордонних справ України розчаровані некомпетентними оцінками російських представників про стан і перспективи розвитку відносин між Україною і Росією, які останнім часом все частіше зустрічаються в інформаційному просторі. Про це йдеться в заяві МЗС, повідомляє прес-служба міністерства.

«У зв'язку з цим, і в контексті останніх упереджених висловлювань представника МЗС РФ, 19 вересня п.р. в МЗС України був викликаний радник-посланник Посольства Російської Федерації в Україні і висловлено усний демарш», - наголошується в повідомленні.
За даними МЗС, російською стороною було зазначено, що висловлювання рядового співробітника зовнішньополітичного відомства РФ не мають офіційного характеру і підтверджено, що він вийшов за рамки своїх повноважень і «дипломатичної мови».
У МЗС України очікують належної реакції керівництва зовнішньополітичного відомства Росії на такі висловлювання.

«Розраховуємо також на таку оцінку планованого підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також розвитку рівноправних відносин і взаємовигідного співробітництва МС/ЄЕП, що відповідає духу стратегічного партнерства між нашими країнами», - наголошується в повідомленні.

У МЗС підкреслюють, що в Україні не протиставляють співробітництво на європейському напрямі і відносини з євразійською спільнотою.

Як повідомляв ForUm, у Міністерстві закордонних справ РФ назвали «утриманством» бажання України приєднатися лише до окремих положень Митного союзу, які їй вигідні. Про це заявив начальник відділу першого департаменту СНД МЗС Росії Ілля Рубцов.

18 вересня Кабінет Міністрів затвердив проект Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Президент Віктор Янукович заявив, що Україна не повинна протиставляти співпрацю на європейському напрямі і відносини з євразійською спільнотою.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна готова приєднатися до окремих положень Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1692