Європа «викручує руки» Україні, примушуючи її відмовитися від частини суверенітету і перевести свої торгово-економічні зв'язки під контроль Євросоюзу. Про це йдеться в проекті заяви Ради Держдуми, який буде обговорюватися на засіданні палати в п'ятницю.

«Останнім часом все більш очевидно, що саме європейські політики за допомогою прямого політичного натиску і відвертого «викручування рук», у тому числі з питань внутрішньої політики України , примушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України і перевести свої торгово-економічні зв'язки під юрисдикцію Брюсселя», - йдеться в проекті заяви ДД .

«Проект угоди з ЄС про асоціацію передбачає кардинальні зміни всієї системи торгово- економічного регулювання України , її відмова від суверенних повноважень в області митної , торгової політики , санітарного , ветеринарного та фітосанітарного контролю , технічного регулювання», - йдеться у проекті заяви, повідомляє РІА «Новости».

При цьому Україна буде вимушена змінювати своє законодавство «за лекалами Євросоюзу без будь-якого права впливати на процес прийняття рішень у життєво важливих для власної економіки областях».

«У разі «асоціації» з ЄС Україні , яка неминуче втратить частину своєї самостійності , буде набагато складніше вибудовувати плідне економічне партнерство з Росією та іншими країнами Митного союзу , а також брати участь у подальшому євразійському інтеграційному процесі», - йдеться у проекті.

Відповідну заяву палата має намір розглянути як відповідь на резолюцію Європейського парламенту від 12 вересня цього року , в якій РФ безпідставно звинувачується в тиску на низку держав, що входять у програму ЄС «Східне партнерство», в тому числі на Україну.

Нагадаємо, Україна проголосила стратегічний курс на євроінтеграцію і збирається в листопаді підписати у Вільнюсі на саміті «Східного партнерства» Угоду про асоціацію з ЄС , частиною якої є положення про ЗВТ.

Одночасно Україну запрошують до Митного союзу Росії , Білорусі та Казахстану і вже надали їй статус спостерігача, однак Київ заявляє , що не готовий до повноцінного вступу до МС .

Росія заявила , що після підписання угоди між ЄС і Україною буде змушена захищати свій ринок від можливого попадання європейських товарів через український кордон .

18 вересня Кабінет Міністрів затвердив проект Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211