Президент Сирії Башар Асад заявив, що він має намір знищити хімзброю у своїй країні , але попередив, що це може зайняти близько року, повідомляє BBC.

В інтерв'ю телеканалу Fox News Асад знову спростував твердження, що його сили були відповідальні за смертельні хімічні атаки під Дамаском 21 серпня.

Говорячи про знищення запасів сирійської хімічної зброї, Асад заявив, що «це технічно дуже складна операція».

«Для цього потрібно багато грошей , за деякими оцінками, близько мільярда. Так що потрібно запитати у експертів , що вони мають на увазі під словом «швидко». Для цього є певний графік. Потрібен рік, чи, може, трохи більше», - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, чи буде він готовий передати хімічну зброю США , Асад сказав: «Для цього потрібно близько одного мільярда. Це дуже шкідливо для навколишнього середовища . Якщо американська адміністрація готова заплатити ці гроші і взяти на себе відповідальність за токсичні матеріали в США , чому б їм не зробити це?»

Нагадаємо, загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска, організовану військами уряду. За даними опозиції , в результаті кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

Президент США Барак Обама доручив Пентагону підготувати кілька планів операцій у відповідь на повідомлення про застосування в Сирії хімічної зброї.

11 вересня Обама різко змінив політичний курс, погодившись на пропозицію Росії спробувати передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародного співтовариства і тим самим уникнути військового удару США по цій країні.

Група експертів ООН, що розслідувала заяви про застосування хімзброї в Сирії, визнала докази її використання переконливими.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

314