Цього року в Україні буде зібрано 58 млн тонн зерна, що стане рекордним урожаєм за роки незалежності. Про це в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр» заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Урожай у нас буде високий і історично рекордний. Нам вдалося збільшити виробництво зернових, тепер наше завдання - робота над новими викликами, насамперед ціновими», - підкреслив міністр.

Глава відомства також зазначив, що ціна на зерно в світі залежить від його виробництва і зараз прогнозується зниження ціни на зернові. Однак уряд вже не перший рік вживає заходів, щоб мінімізувати негативні цінові коливання, викликані світовими трендами.

«За останні кілька років довелося зробити революційні кроки. Їхньою метою було головне: дати виробникові можливість отримати кошти, завдяки яким він міг би визначитися, коли реалізувати зерно. На це ми направили роботу Аграрного фонду та Державної продовольчо-зернової корпорації України. Завдяки цим установам держава отримала такі інструменти, як форвардні, заставні та спотові закупівлі. Але перш за все сільгоспвиробники отримали надійних партнерів в особі держави», - підкреслив Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

193