Підтримка безпечного стану майданчика Чорнобильської АЕС і проведення робіт зі зняття з експлуатації енергоблоків станції держбюджету щорічно обходиться в 50 млн євро. Про це журналістам повідомив генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін.

«З моменту зупинки станції на підтримку в безпечному стані майданчика і проведення робіт, пов'язаних із зняттям, з експлуатації на рік виділяють близько 50 млн євро з державного бюджету», - сказав він.

Також Грамоткін зазначив, що в найближчі два роки буде завершено проект зведення нового безпечного конфайнмента над четвертим енергоблоком станції. «Я впевнений, що в найближчі два роки він (новий безпечний конфайнмент. - Ред.) займе своє робоче положення. А далі починається найскладніше, і, на жаль, лягає на плечі України. І це найскладніше називається демонтаж нестабільних конструкцій і вилучення паливовмісних мас з об'єкта «Укриття». І цю роботу необхідно завершити до 2023 року», - підкреслив Грамоткін, повідомляє «УНІАН».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України направить на заходи зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему 728,271 млн грн у 2013 році. На створення на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС інфраструктури для поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами у 2013 році передбачено 52,553 млн грн. На звільнення від ядерного палива енергоблоків у 2013 році передбачено 15,576 млн грн.

Завершення робіт з будівництва об'єкта «Укриття» на 4 -му енергоблоці Чорнобильської АЕС планується до 2015 року. Вартість спорудження оцінюється в 980 млн євро, при цьому в контрактах з концерном «Новарка» зафіксована сума 935 млн євро.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

258