Вищий адміністративний суд України 17 вересня направив сторонам рішення у справі про позбавлення Ігоря Маркова мандата народного депутата. Про це ForUm'у повідомила прес-служба ВАСУ.

«Рішення прийнято колегією суддів 12 вересня 2013 р. У залі судового засідання проголосили вступну та резолютивну частини рішення, а 17 вересня суд зробив повний текст рішення, направивши його сторонам у справі та в єдиний державний реєстр судових рішень», - наголошується в повідомленні.

Як пояснює ВАСУ, при ухваленні рішення щодо Ігоря Маркова колегія суддів виходила з того, що «факт фальсифікацій більше шести тисяч виборчих бюлетенів в окрузі №133 підтверджується письмовими доказами, висновками експертів і свідченнями свідків».

Суд у своєму рішенні зазначив, що стаття 18 Кодексу адміністративного судочинства України чітко закріплює виключну юрисдикцію Вищого адмінсуду щодо спорів про встановлення результатів виборів або всеукраїнського референдуму. У той же час суд зазначив, що перевірка законності прийняття громадян на публічну службу є функцією адміністративних судів і, враховуючи норми закону, стосується всіх, хто перебуває на посадах, перелічених у п. 15 ч. 1 ст.3 КАС України (зокрема, і посади народного депутата України).

Як повідомляв ForUm, вчора заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив, що комісія ще не отримала мотивувальну частину рішення Вищого адміністративного суду України про позбавлення Ігоря Маркова повноважень народного депутата України.

У той же час Верховна Рада України чекає рішення Центральної виборчої комісії щодо скасування реєстрації Ігоря Маркова народним депутатом України.

12 вересня Вищий адміністративний суд України задовольнив позов екс-депутата Юрія Кармазіна щодо скасування постанови Центральної виборчої комісії про реєстрацію Ігоря Маркова народним депутатом України.

Народний депутат Ігор Марков вийшов з фракції Партії регіонів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321