Угода про асоціацію з Європейським Союзом не перешкодить співпраці України з Митним союзом. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, відкриваючи засідання уряду, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

«Перебудова вітчизняної економіки відкриє нові перспективи інтенсифікації співробітництва України з країнами Митного союзу та СНД. В Угоді про асоціацію немає, і про це говорять офіційні заяви Європейської комісії, жодного положення, яке могло б перешкодити нашим планам щодо розширення співпраці з МС, країнами СНД та іншими партнерами за межами ЄС», - сказав Азаров.

Також прем'єр повідомив, що вчора він затвердив план розгляду на засіданнях уряду договорів Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації, до яких могла б приєднатися Україна.

«Доручаю Міністерству економічного розвитку і торгівлі координувати роботу з гармонізації нашої економіки в зоні вільної торгівлі з ЄС та в умовах, які діють у МС», - зазначив прем'єр, нагадавши, що в основних напрямах діяльності уряду РФ до 2018 року говориться про поглиблення взаємодії з ЄС.

«Про налагодження відносин у нових умовах я також особисто говоритиму з керівництвом Білорусі під час офіційного візиту до Мінська, який відбудеться на початку жовтня», - додав прем'єр.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент Віктор Янукович заявив, що Україна не повинна протиставляти співпрацю на європейському напрямі і відносини з євразійською спільнотою.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна готова приєднатися до окремих положень Митного союзу.

Віце-прем'єр Ігор Шувалов заявив, що російська сторона вважає безглуздим продовження подальших переговорів про перспективи одночасної участі України в зоні вільної торгівлі з Євросоюзом і в Митному союзі.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246