Українські військові моряки спільно з російськими колегами почали другий етап підводно-технічних робіт на радянському підводному човні «Щ -216», що затонув у роки Великої Вітчизняної війни поблизу мису Тарханкут. Про це повідомили в прес - центрі командування Військово-морських сил України.

Обстеження підводного човна проводиться за рішенням командувачів ВМС України і Чорноморського флоту Росії з метою визначення можливості його підйому на поверхню.

Човен обстежує спільний суднопідйомний загін під керівництвом начальника Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС України капітана 1-го рангу Віктора Двухшорстнова.

До проведення другого етапу підводно-технічних робіт від українських ВМС залучені рейдовий буксир « Кременець» з водолазною групою на борту, санітарний катер «Сокаль» з медичною групою і евакуаційними засобами на борту, а також морське водолазне судно «Нетішин» з водолазною групою на борту; від ЧФ РФ - рятувальне судно «Епрон» з водолазною групою на борту і кілекторне судно «КІЛ- 25» з комплектами рейдового обладнання на борту, повідомляє «УНІАН».

Для прийняття остаточного рішення про можливість підйому підводного човна на поверхню заплановано провести обстеження об'єкта групою водолазів ВМС України і ЧФ РФ. Зокрема, в ході другого етапу підводно-технічних робіт планується провести водолазні роботи з обстеження конструктивних елементів підводного човна, а також підйом окремого обладнання та елементів корпусу підводного човна з метою ідентифікації.

Учора в другій половині дня силами суднопідйомного загону піднята на поверхню 45- міліметрова кормова артилерійська установка з фрагментами корпусу «Щ -216». Вона перевантажена на борт рейдового буксирного судна «Кременець» .

За результатами другого етапу планується сформувати детальний обрис об'єкта для прийняття рішення щодо можливості підйому.

Згідно з архівними даними, підводний човен «Щ -216» зник безвісти в лютому-березні 1944 року під час виконання бойового завдання. Причиною загибелі судна стало потоплення глибинними бомбами. Загинув весь екіпаж у складі 47 осіб.

Підводний човен «Щ -216» виявили водолази Центру чорноморських підводних досліджень в районі кам'яної гряди в районі мису Тарханкут на глибині 52 метри. За попередніми даними, човен затонув з невеликими ушкодженнями. Фахівці не виключають, що після підняття судна в перспективі його можна законсервувати і зробити там унікальний музей військової історії.

Знайдено родичів 14 моряків, які загинули на борту затонулого радянського підводного човна «Щ -216».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

220