До агропромислового комплексу відносяться три нацпроекти, реалізовані Держагентством з інвестицій та управління національними проектами, - «Зерно України», «Зелені ринки» і «Відроджене скотарство». Про це повідомив глава Держінвестпроекту Владислав Каськів на засіданні комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, передає кореспондент ForUm'у.

За словами чиновника, це - «наймолодші» нацпроекти. «І хоча розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для них передбачена за рахунок держбюджету, ми мобілізували наші альтернативні можливості і замовили ТЕО для «Зелених ринків» за рахунок коштів агентства USAID», - зазначив фахівець.

Він уточнив, що даний нацпроект передбачає створення всеукраїнської уніфікованої системи високотехнологічних логістичних центрів щодо зберігання, обробки та реалізації сільгосппродукції. «Ці центри повинні діяти за єдиною моделлю, яка об'єднає їх в єдину біржу агротоварів. Це помітно оптимізує ринок таких товарів у країні, підвищить його ефективність і прогнозованість. При цьому скоротяться прибутки і роль посередників, тоді як вигоди виробників зростуть, і в той же час знизяться ціни для споживача. Вартість проекту - 4 млрд грн», - розповів глава Держінвестпроекту.

Що стосується проекту «Зерно України», додав він, то по цій лінії 1 серпня 2013 р. запущена лінія виробництва зернозбиральних комбайнів «Скіф Tucano- 440» у рамках співпраці компанії Claas з Херсонським машзаводом. «Загалом же проект направлений на зростання ВВП через збільшення виробництва зернових до 80 млн т. А також - на підвищення конкурентоспроможності сільського господарства шляхом забезпечення якісного та ефективного виробництва, збору, доробки, зберігання зернових і технічних культур з використанням інноваційних ресурсозберігаючих технологій, техніки та обладнання», - заявив Каськів.

За його інформацією, головні орієнтири проекту - це забезпечення продовольчої безпеки держави, нарощування його експортного потенціалу, стимулювання внутрішніх та зовнішніх інвестицій на основі державно-приватного партнерства, а також зростання зайнятості населення за рахунок АПК.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

257