Антимонопольний комітет України завершив попередній етап збору та аналізу доказів і встановив, що деякі торгові мережі України здійснювали антиконкурентні узгоджені дії. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

У повідомленні комітету відмічено більше 20 торгових мереж.

«У ході розслідування, яке було розпочато Комітетом у травні 2012 року, встановлено, що відповідачі у справі здійснили антиконкурентні узгоджені дії, результатом чого, зокрема, стало підвищення цін у торговельних мережах на продукти харчування в 2010-2011 роках. При цьому відповідачі узгодили між собою формат взаємодії з постачальниками, що зачіпало інтереси останніх, тим самим створивши картель», - наголошується в повідомленні.

Також відповідачі вимагали від постачальників відстрочки платежів (до 120 днів) і оплати додаткових послуг (реклама, бонуси і т.д.), які досягають 5-10% від вартості поставленого товару.

Як повідомляє АМК, згідно з чинним законодавством, відповідачі, ознайомившись з матеріалами подання з попередніми висновками у справі, мають право подати до комітету свої міркування та зауваження. Цей етап передує прийняттю рішення у справі, яке буде прийнято комітетом після обробки заперечень, наданих відповідачами.

На сьогодні відповідачі звернулися до АМК з клопотанням відкласти ухвалення рішення у справі на другу половину жовтня у зв'язку з великим обсягом обробки подання.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет повідомив, що розкриє змову великих торгових продовольчих мереж України цієї осені.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

313