Найближчим часом Міністерство закордонних справ України планує чергову евакуацію українців із Сирії. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«Буде сформована група з наших співвітчизників для централізованого вивезення з Сирії. У зв'язку з цим МЗС закликає українців, що перебувають у Сирії, зв'язатися з посольством України в Сирії, Лівані або безпосередньо з МЗС України», - сказав він.

Також Перебийніс акцентував увагу на тому, що у разі загострення ситуації в цій країні евакуаційні заходи будуть істотно ускладнені, а за деяких обставин практично неможливі.

Крім того, за його словами, з початку 2013 року з Сирії вже евакуйовано 238 українців.

Нагадаємо, загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку на околицях Дамаску, організовану військами уряду, унаслідок якої за даними опозиції, кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб.

Президент США Барак Обама доручив Пентагону підготувати кілька планів операцій у відповідь на повідомлення про застосування в Сирії хімічної зброї.

11 вересня Обама різко змінив політичний курс, погодившись на пропозицію Росії спробувати передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародного співтовариства і тим самим уникнути військового удару США по цій країні.

Анастасія Піка,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

238