Вчора , 16 вересня, виповнилося 17 років з дня , коли в Україні завершилися грошова реформа і процес введення в обіг національної валюти України - гривні, яка стала єдиним законним засобом платежу на території країни , повідомляється на офіційному сайті НБУ.

У Нацбанку нагадали , що відповідно до Указу Президента України «Про грошову реформу в Україні» від 25 серпня 1996 грошова реформа в нашій державі проводилася з 2 по 16 вересня 1996 року. У перший день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни , тарифи , оклади заробітної плати , стипендії , пенсії , кошти на рахунках підприємств , установ та організацій , а також вклади громадян.

«Грошова реформа стала важливою подією для України , в результаті якої був створений один із невід'ємних атрибутів державності - національна грошова одиниця . Зарубіжні аналітики вітали здійснення грошової реформи , вважаючи , що введення української валюти - гривні - свідчить про початок стабілізації української економіки», - підкреслили у НБУ.

За даними регулятора , станом на 1 вересня 2013 року в готівковому обігу країни (поза банками і в касах банків) знаходилося банкнот і монет на загальну суму 248,1 млрд грн, що на 25,3 млрд грн більше, ніж на початок року.

«Тенденція збільшення обсягу готівки в обігу характерна як для України, так і для інших країн світу. Разом з тим темпи її зростання в Україні сповільнилися , зокрема, питома вага готівки в позабанківському обігу в загальній грошовій масі значно скоротилася (з 43,1% у 1996 році до 26,3% на 1 вересня 2013 року) , що свідчить про зростання безготівкової складової і безготівкових розрахунків», - йдеться в повідомленні.

«Проте для роздрібних платежів об'єктивно необхідні готівкові , зростання потреби в яких задовольняється в повному обсязі. Зростання попиту на готівкові пов'язаний , в першу чергу , з істотним зниженням зацікавленості населення в іноземній валюті , по-друге , з підвищенням грошових доходів населення , оскільки більше 80% видач із кас банків припадає на виплату заробітної плати , пенсій та інших соціальних платежів і по вкладним операціям (реальна заробітна плата за перше півріччя зросла на 9,6% , середній розмір пенсійної виплати збільшився на 4,2%)», - зазначив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу Національного банку України Віктор Нестеренко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

212