Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов закликав підприємців , у яких є проблеми з веденням бізнесу в Україні , звертатися до антирейдерської комісії. Про це він заявив під час першого засідання Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів , протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

«У разі підтвердження факту спроби рейдерського захоплення гарантую надання необхідної допомоги», - додав Арбузов.

 

За його словами , за час своєї роботи антирейдерська комісія вже опрацювала близько 70 заяв, розмір збитків у яких від дій рейдерів оцінюється на суму від 300 млн до 1 млрд грн.

«Сьогодні ми проводимо перше у широкому складі засідання Міжвідомчої комісії. Не потрібно пояснювати , що це питання державної ваги. На порядку денному - протистояння держави цьому явищу , яке загрожувало економіці країни та реалізації державних реформ», - підкреслив перший віце-прем'єр.

Оскільки успіх президентських реформ залежить від інвестиційного клімату в Україні , уряд зобов'язаний гарантувати інвесторам захист їхніх прав , недоторканність бізнес-активів, сприятливі умови для розвитку бізнесу , зазначив Арбузов. «І ці гарантії вимагають від кожного із нас принципової позиції у боротьбі з економічними злочинами», - додав він.

За словами чиновника, за останні роки в Україні відбулися тисячі корпоративних конфліктів з використанням рейдерських схем. «Отримання контролю над бізнес-активами здійснюється за допомогою таких схем , як: скупка акцій і проведення додаткових емісій , отримання неправомірно прийнятих судових рішень , організація сумнівних акціонерних зборів тощо», - сказав він.

Перший віце-прем'єр зазначив, що сьогодні рейдери все більше використовують корупційні зв'язки. «Президент України Віктор Федорович Янукович неодноразово підкреслював неприпустимість такого явища, як корупція у складі органів виконавчої влади, правоохоронних органів та суддівського корпусу. Жоден випадок не повинен залишатися без реагування. Саме заради досягнення цієї мети уряд ініціював створення нашої Комісії», - пояснив Арбузов.

Разом з тим він розповів, що з моменту поновлення своєї роботи комісія вже обробляє звернення і впливає на проблеми, які важливі для інвесторів і для України в цілому. Так , у робочому порядку вже вдалося допомогти корпорації Філіп Морріс, забезпечивши процес реєстрації прав власності компанії в Україні.

Арбузов також додав, що Комісії вдалося призупинити позбавлення власності у кількох інших інвесторів - як іноземних , так і українських.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

295