Генеральна прокуратура України , незважаючи на відсутність договору про екстрадицію між Україною і США , направить американським колегам клопотання про видачу екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника.

Як повідомили «УНІАН » у прес-службі Генпрокуратури , відомство направило міжнародно-правове доручення щодо проведення низки слідчих дій з Мельником на території США .

У прес-службі зазначили , що в міжнародно-правовому дорученні Генпрокуратура просить американських колег поінформувати , за якими документами екс-ректор перетнув кордон, на яких підставах в даний час перебуває у США.

Також українська сторона просить надати допомогу у проведенні низки слідчих дій на території США.

У відомстві нагадали , що Україна не має права направляти в США екстрадиційний запит на видачу Мельника, оскільки відсутній міжнародний документ, що регламентує екстрадицію.

Разом з тим у прес-службі підкреслили , що Генпрокуратура України проситиме про видачу екс-ректора на інших підставах.

«Незважаючи на відсутність договору про екстрадицію , наступним кроком стане клопотання про видачу Мельника Україні на умовах взаємності», - сказали у ГПУ.

При цьому у відомстві не уточнили, коли саме буде направлене це прохання і які умови у ньому будуть обумовлені.

Нагадаємо , Мельник був затриманий 27 липня співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України . Він вимагав та отримав від двох українців хабара в розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їхніх родичів у свій вуз.

9 серпня він втік з-під домашнього арешту.

13 серпня був оголошений у міждержавний розшук , а 14 серпня - в міжнародний .

Пізніше з'явилася інформація , що Мельника виявили в США - в місті Сан-Маркос у штаті Каліфорнія.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

656