Питання дозволу на носіння вогнепальної зброї є складним і спірним. Про це заступник глави комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя Дмитро Шпенов заявив в ексклюзивному коментарі ForUm'у. За словами парламентарія, з одного боку, теоретично це може оздоровити криміногенну обстановку в країні. «Так, у США щорічно під час скоєння злочинів застосовується менше 0,2% легальної зброї, тобто 99,8% всіх зареєстрованих пістолетів, гвинтівок і автоматів ніколи не використовувалося протизаконно. Крім того, 1/3 американських злочинців ранять або затримують збройні громадяни» , - зазначив депутат.

У той же час, продовжив він, в Україні немає занадто сильного розгулу злочинності, а з урахуванням впливу мас-культури право на носіння зброї може посилити ілюзію безкарності. «Особливо це стосується молоді. Надивившись «крутих» бойовиків, вони можуть почати творити справедливість на свій розсуд. Таких прикладів чимало, і люди чесно зізнаються: ми побачили зразок у такому-то фільмі. А якщо фільм про «сміливих» терористів? На Заході є і такі приклади копіювання, це ні для кого не секрет. Тому до питання треба підходити дуже обережно», - упевнений він.

Депутат додав, що в нашій країні є і такі особливості, як гостре проходження виборчих кампаній, а також, наприклад, рейдерство. «Давайте уявимо собі рейдерів не просто з бітами, а з автоматами - за ними стоять впливові структури, які можуть домогтися дозволів для своїх «бійців». Тим більше що з корупцією в державі ще боротися і боротися. Так що є національна специфіка, і схематично переносити до нас закордонний досвід не можна. Так, я розумію, що подібні закони і рішення прийняті в тій же Прибалтиці, Молдові, але все одно питання непросте. Тому з наданням населенню права мати і застосовувати пістолети я б не поспішав», - сказав фахівець.

Як раніше повідомляв ForUm, 12 вересня в Україні стартував громадський проект «Закон України «Про зброю».

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211