Росія і США почали у Женеві переговорний процес щодо передачі сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль , пише «Washington Post».

Проте державний секретар США Джон Керрі все ще не виключає військового удару у разі , якщо дипломатія виявиться марною.

Президент Сирії Башар Асад посилив напруженість переговорів , заявивши про готовність передати арсенал хімічної зброї під міжнародний контроль тільки у разі, якщо США припинить загрожувати військовими діями і озброювати повстанські сили.

В інтерв'ю російському телеканалу Асад заявив , що готовий підписати міжнародну конвенцію про заборону хімзброї і дотримуватиметься «стандартної процедури» здачі запасів через місяць.

Однак , за словами Керрі , необхідні більш короткі терміни.

«У цьому процесі немає нічого «стандартного» , - сказав держсекретар США на першій зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

Російсько-американські переговори - це складова частина дипломатичних зусиль , які призвели до відстрочення Бараком Обамою вторгнення до Сирії.

Як повідомляв ForUm , у понеділок глава МЗС РФ Сергій Лавров виступив з ініціативою передачі хімзброї під міжнародний контроль, сирійська сторона з цією пропозицією погодилася.

Проте опозиційна Вільна сирійська армія (ВСА ) відкинула російську ініціативу про передачу хімзброї в Сирії під контроль міжнародного співтовариства.

Нагадаємо, загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска, організовану військами уряду. За даними опозиції , в результаті кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

Президент США Барак Обама доручив Пентагону підготувати кілька планів операцій у відповідь на повідомлення про застосування у Сирії хімічної зброї.

11 вересня Обама різко змінив політичний курс , погодившись на пропозицію Росії спробувати передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародного співтовариства і тим самим уникнути військового удару США по цій країні.

Пізніше Обама виступив з телезверненням до нації , в якому пояснив американцям свою позицію щодо Сирії. У ньому він зазначив , що має намір продовжувати консультації стосовно сирійської проблеми з Путіним.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

204