Інвестиційна компанія Dragon Capital поліпшила свій прогноз щодо врожаю насіння соняшнику до 9,5 млн. тонн. Про це повідомила аналітик компанії Тамара Левченко.

« Оголошена врожайність є досить високою для початкового етапу збору врожаю , враховуючи той факт , що врожайність , як правило , підвищується в міру проведення збиральної кампанії. У зв'язку з чим ми трохи поліпшили наш прогноз врожайності соняшнику на 2013 р. до 1,75 т/га в порівнянні з попереднім прогнозом 1,70 т/га і очікуємо загальний урожай насіння соняшнику в розмірі 9,5 млн. т», - сказала вона.

Експерт нагадала , що прогноз Міністерства аграрної політики і продовольства щодо врожаю насіння соняшнику цього року становить 8,5 млн т.

«Проте навіть наш підвищений прогноз урожаю істотно нижче поточної оціночної потужності вітчизняних виробників соняшникової олії в розмірі 12,4 млн т на рік , що передбачає деяке підвищення тиску на ціни насіння соняшнику і зниження рентабельності переробних підприємств», - додала Левченко.

За її словами , найбільші в Україні виробники соняшникової олії , такі як компанії Bunge і ViOil збільшили свої потужності на 1,3 млн т в 2013 р. , таким чином , збільшивши загальну потужність вітчизняних підприємств порівняно з минулорічними 11,1 млн т на рік .

Нагадаємо, станом на 11 вересня, українські сільськогосподарські підприємства зібрали 2,06 млн т соняшнику з площі 1,25 млн га , що передбачає середню врожайність 1,65 т/га.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

350