У 2013-2014 роках у Київській та Вінницькій областях буде проведено експеримент щодо створення єдиного інформаційного простору соціальної сфери (ЕІПСС). Про це заявив перший віце-рем'єр-міністр Сергій Арбузов, повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра.

За його словами , це передбачено прийнятою 11 вересня Постановою КМУ « Про створення єдиного інформаційного простору соціальної сфери та забезпечення обміну інформацією між центральними органами виконавчої влади».

« Прийнята постанова передбачає проведення в 2013-2014 рр. у Київській та Вінницькій областях експерименту щодо створення єдиного інформаційного простору соціальної сфери та впровадження національної карти на базі технології Національного банку України . По завершенню експерименту ця практика буде застосовуватися по всій країні , що дозволить нам перейти до адресного надання пільг та допомог, а також підвищити якість послуг», - сказав він.

Арбузов пояснив , що задля запровадження адресного підходу до надання пільг , субсидій та грошової допомоги необхідно створити сучасну інформаційно-аналітичну систему , яка забезпечить автоматизацію цього процесу з урахуванням відомостей про доходи та майновий стан громадян. Зараз ці дані, за його словами , враховуються в різних державних органах.

«Створення такого єдиного інформаційного простору дозволить істотно знизити забюрократизованість оформлення всіх видів соціальних допомог і виплат. Так , якщо людина захоче оформити допомогу по народженню дитини або субсидію , їй треба буде принести тільки паспорт , решту необхідного фахівці зможуть отримати на місці за допомогою цієї системи. Крім того , це дозволить оптимізувати бюджетні витрати і підвищити ефективність використання коштів на соціальний захист», - сказав він.

Таким чином , за словами першого віце-прем'єра , впровадження ЕІПСС сприятиме підвищенню державного контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, що виділяються на соціальні цілі , а також ефективності і якості соціального обслуговування громадян у державних і комерційних організаціях.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

339