У присутності прем'єр-міністра України Миколи Азарова між урядом України та компанією Royal Dutch Shell було підписано Угоду про операційну діяльність щодо Угоди про розподіл вуглеводнів , які видобуватимуться у межах Юзівської площі , повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Це безпосередньо та Угода, яка надає в повному обсязі дозвіл на інвестування і роботи на Юзівській площі. З сьогоднішнього дня фактично і юридично починаються роботи Royal Dutch Shell в Україні», - сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

Міністр підкреслив , що, відповідно до підписаної Угоди про розділ продукції, на першому етапі Royal Dutch Shell вкладе в геологорозвідку близько 500 млн доларів , а в цілому інвестиції компанії у промислову розробку та побудову комунікацій на Юзівській площі оцінюються в обсязі 10 млрд доларів.

Ставицький нагадав , що, відповідно до Угоди, залежно від обсягів видобутку від 30% до 60% газу буде належати державі . У той же час між інвесторами - компаніями Royal Dutch Shell і «Надра Юзівська» - 50 на 50.

Міністр зазначив , що в межах Юзівської площі буде добуватися як традиційний природний газ , так і сланцевий , і газ із щільних пісковиків.

За словами Ставицького , після підписання операційної Угоди починаються тендерні процедури , на яких за умовами договору залучатимуться українські фахівці з геофізичних і сейсмічних робіт. Як зазначив міністр , відповідні роботи будуть закінчені до кінця поточного року.

Він підкреслив , що перший вільний газ із Юзівської площі очікується наприкінці 2014 року. «Практично видобуток газу почнеться з 2015 року», - пояснив міністр.

Юзівська площа розташована на території Донецької та Харківської областей. За прогнозами експертів Royal Dutch Shell , запаси газу становлять 3-3,5 трильйона кубометрів.

Нагадаємо, 28 січня уряд підписав угоду з компанією Shell про розподіл продукції на видобуток сланцевого газу на Юзівській площі , ресурси якої оцінюються більш ніж у 4 трлн кубічних метрів газу.

24 січня у присутності Президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте відбулося підписання Угоди між урядом України та компанією «Ройял Датч Шелл» про розділ продукції , яка видобуватиметься на Юзівській ділянці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

367