Європейське співтовариство чітко розрізняє пропаганду Росії щодо блокування євроінтеграції України.

Про це телеканалу БТБ заявив науковий співробітник Атлантичної ради США Адріан Каратницький, коментуючи прогноз «Ощадбанку Росії» про те, що ймовірність валютної кризи в Україні в період з липня 2013 по липень 2014 доходить до 82%.

«Ми розуміємо, що відбуваються пропагандистські кроки. Росія шукає способи стримати цей хід у напрямку євроінтеграції, і задіє для цього і внутрішні, і зовнішні можливості. Я не думаю, що уряд і Президент України - з одного боку, і європейська спільнота - з іншого, не можуть розрізнити пропаганду і далекосяжні інтереси України в євроінтеграції», - сказав він.

При цьому експерт зазначає, що інтеграція з Митним союзом, до якого Росія хоче залучити Україну, загрожує втратою суверенітету.

«Я не кажу, що все буде легко, якщо Україна вибере шлях євроінтеграції, особливо в перші рік-два, але коли дивитися в майбутнє, то всі аналітики вважають, що сприяння у десять разів більше економічним ринком - для далекосяжних інтересів України стане набагато більш позитивним кроком, ніж інтеграція чи втрата суверенітету у разі інтеграції з Митним союзом», - зазначив Каратницький.

Нагадаємо, раніше співдиректор Центру європейських досліджень Астонського університету (Великобританія), доктор Натаніель Копси заявив, що прогноз «Ощадбанку» є частиною більш широкої програми з боку Росії щодо залякування і примусу України вступати до Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

260