Цього року пропозиція іноземного м'яса на вітчизняних прилавках знизиться на 35%. Причина - зростання його виробництва в Україні.

Завдяки державній підтримці продовжує зростати поголів'я худоби в господарствах населення. Крім того, розвиваються нові тваринницькі комплекси.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми рухаємося в бік самозабезпечення продуктами харчування, які можемо виробити. Наприклад, цього року в Україні можна скоротити імпорт м'яса на 35%. Для цього необхідно використовувати ринкові методи. А це підвищення конкурентоспроможності продукції та нарощування внутрішнього виробництва», - підкреслив міністр.

За словами Присяжнюка, завдяки державній підтримці в Україні постійно зростає поголів'я худоби та її реалізація на переробку. Так, тривають програми підтримки тваринництва в дрібнотоварному секторі. Крім того, держава сприяє реконструкції та будівництву нових тваринницьких комплексів. Зараз вже введені в дію 67 таких об'єктів.

«Держава буде продовжувати комплексно підтримувати м'ясну галузь. Але сільгоспвиробник повинен розуміти, що на внутрішньому ринку м'ясний сектор ще не заповнений і має гарний потенціал. І ми будемо стимулювати заповнення цього ринку високоякісною м'ясопродукцією нашого виробника», - зазначив Микола Присяжнюк.

Також міністр повідомив, що за 8 місяців в Україні на 4,4% збільшилося поголів'я свиней, на 2,8% - ВРХ, на 3,9% - птиці. При цьому, на 9,4% зросла реалізація худоби на переробні підприємства.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

219