Перелік об'єктів права державної власності, які можуть надаватися в концесію, доповнений трьома автодорогами: Львів - Краковець, Ульянівка - Миколаїв - Херсон - Красноперекопськ - Сімферополь і Новомосковськ - Запоріжжя - Мелітополь - Джанкой - Сімферополь. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України прийнято сьогодні, 11 вересня, на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

Як зазначив міністр інфраструктури України Володимир Козак, нові траси на цих напрямках потрібні через постійне зростання інтенсивності руху. Зокрема, на сьогодні ділянка дороги М-10 Краковець - Львів на території України є найбільш «вузьким місцем» міжнародного транспортного коридору №3 (Берлін/Дрезден - Вроцлав - Львів - Київ). Будівництво нових автомобільних доріг Ульянівка - Миколаїв - Херсон - Красноперекопськ та Новомосковськ - Запоріжжя - Мелітополь - Джанкой - Сімферополь необхідне, оскільки влітку і восени через невелику пропускну здатність існуючих доріг, що мають дві смуги руху, на окремих ділянках виникають затори.

«Мінінфраструктури пропонує новітні автодороги за параметрами I категорії з чотирма смугами руху в умовах державно-приватного партнерства (концесії). А проект дороги Львів - Краковець включає ще і будівництво північної частини обходу міста Львів, що надасть додаткові економічні вигоди для транзитного транспорту і розвантаження міста», - розповів Козак.

На кожну з цих автомобільних доріг вже розроблена проектна документація. Передбачається, що орієнтовна вартість будівництва дороги Львів - Краковець довжиною 84,4 км складе 4,3 млрд грн., Ульянівка - Миколаїв - Херсон - Красноперекопськ протяжністю 533 км - 24,2 млрд грн., Новомосковськ - Сімферополь (475 км ) - 21,4 млрд грн.

Очікується, що проїзд для автомобілів коштуватиме від 30 коп. до 1 грн. за кілометр, залежно від виду транспортного засобу та умов реалізації кожного окремого проекту. При цьому альтернативний проїзд за напрямами нових доріг буде також забезпечений.

Після внесення зазначених проектів до Переліку об'єктів концесії почнеться підготовка документації для проведення конкурсу на залучення концесіонера для будівництва та подальшої експлуатації автомобільних доріг. Згідно з прийнятою постановою КМУ, умови концесійних конкурсів будуть узгоджуватися урядом.

Як повідомляв ForUm, уряд планує цього року оголосити кілька конкурсів на концесію автодоріг.

Державне агентство автомобільних доріг України готує концесійні проекти з будівництва платних доріг.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

451