Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству культури спільно з Міністерством юстиції розробити зміни до законодавства щодо безумовного мораторію на будівництво на територіях об'єктів , внесених до Списку всесвітньої спадщини. Про це він заявив в ході засідання уряду , передає кореспондент ForUm’y.

«Я наполягаю , щоб до розгляду науково-проектної документації щодо збереження пам'яток була залучена громадськість. Пропоную створити наглядові ради видатних пам'яток культурно-історичної спадщини та запровадити постійний незалежний моніторинг їхнього стану», - акцентував політик.

«Очевидно , багатство держави вимірюється не тільки матеріальними ресурсами . І любимо ми Україну не за вугілля , нафту і залізну руду. У нас є унікальні духовні та культурні цінності , які ми зобов'язані зберігати і примножувати . Сьогодні я хочу поставити запитання: достатні зусилля держави , щоб зберегти нашу культурно-історичну спадщину для нащадків ? Треба визнати , що дуже багато пам'ятників ще чекають сучасні наукові дослідження , консервацію або реставрацію і взагалі надійного захисту», - сказав Азаров.

На думку прем'єра , справа не тільки в тому , що «при всьому бажанні кількох річних бюджетів держави не вистачить , щоб відродити і захистити всі наші пам'ятки».

«На моє переконання нам, потрібно дуже відповідально визначитися з концепцією і пріоритетами збереження культурно-історичної спадщини , передбачити спеціальну ресурсну базу для послідовного», безперервного ведення цієї справи , практично об'єднати зусилля держави та громадськості , залучити ресурси меценатства , благодійності , добровільної ініціативи», - сказав він.

Відповідальним за це прем'єр визначив Міністерство культури і Мінрегіон. «Необхідно в найкоротші терміни активізувати роботу з розробки та коригування генеральних планів населених пунктів України , на території яких розташовуються об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО , з визначенням відповідних охоронних (буферних) зон та режимів використання об'єктів всесвітньої спадщини у контексті певного містобудівного середовища», - зазначив прем'єр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239