Функціонування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та системне проведення виплат вкладникам збільшує довіру до банківської системи країни. Таку думку висловила директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Олена Шарова в ефірі телеканалу БТБ .

За її словами , на сьогоднішній день кошти Фонду складають рекордну суму за весь період його існування - 6,3 млрд грн.

« За 15 років діяльності Фонду 400 тис. вкладників отримали майже 7 млрд грн відшкодувань. У 2013 р. ці виплати склали 2,3 млрд грн. За 3-4 місяців 97% вкладників двох банків , де Фонд призначив тимчасову адміністрацію , отримали свої вклади», - зазначила Шарова.

Директор-розпорядник нагадала , що гранична сума , яку сьогодні повертають вкладникам , зросла з початку діяльності Фонду в 11 разів. Зараз вона становить 200 тис. грн. Джерелом надходжень є відрахування банків , кошти від інвестиційної діяльності та ліквідації банків.

Шарова також висловила переконання , що Фонд надійно гарантує захист внесків українців у банках. Крім того , вона не бачить підстав для виникнення критичних ситуацій на фінансовому ринку в сегменті вкладів фізичних осіб . «Я вважаю , що коштів у Фонду вистачить. Нагляд Національного банку здійснюватиметься дуже добре , і ми зможемо утримати фінансову і банківську стабільність на належному рівні», - зазначила вона.

ФГВФО заснований в 1998 році , за час діяльності установа виплатила кошти вкладникам 34 банків. За даними Фонду , з 1999 року більш ніж у 100 разів збільшився обсяг депозитів у банках - до понад 380 млрд грн. Середній розмір банківського вкладу в Україні складає 8,27 тис. грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

201