Уряд пропонує скасувати обов'язкову сертифікацію зерна. За ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України відповідний урядовий законопроект вже поданий на розгляд до Верховної Ради , повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

Документом пропонується скасувати так звану «внутрішню» сертифікацію при відвантаженні зерна на елеватори , оскільки в портах здійснюється відповідна процедура - сертифікація на експорт.

На думку експертів , ухвалення даного документа стане наступним етапом у процесі дерегуляції аграрного ринку , ініційованому міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюком.

Зокрема , експерти галузі вважають , що скасування сертифікації дозволить знизити вартість зернової логістики , оптимізує процес відправки зерна на експорт , зменшить тиск контролюючих органів на виробників і зернотрейдерів.

Новий законопроект також передбачає спрощення процедури видачі сертифіката на надання послуг щодо зберігання зерна. Це , за словами урядових аналітиків , сприятиме закріпленню іміджу України як надійного постачальника , прискоривши при цьому виконання експортних контрактів на постачання запланованих 30 млн тонн агропродукції .

Документ повинен мінімізувати ризики корупційних дій з боку чиновників і наблизити Україну до світових стандартів ведення бізнесу , що буде відповідати світовій практиці .

Аналітики агроринку підкреслюють , що в Європейському Союзі немає аналога сертифікатом якості , в США обов'язкова перевірка передбачається тільки для великих партій експортованого зерна (більше 15 тис. тонн) , а в Росії обов'язкова сертифікація була скасована в липні 2011 року.

Нагадаємо , що експорт України в 2013/2014 маркетинговому році (МР , липень-червень) , згідно з прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA) , майже 30,2 млн тонн зерна дозволить їй зайняти друге місце серед світових експортерів зернових.

Першість у цьому рейтингу традиційно займають США з очікуваним показником 69,65 млн тонн , третє місце - країни Європейського Союзу ( 29,25 млн тонн).

За даними аналітиків , у минулому маркетинговому році , поставивши на зовнішні ринки майже 23 млн тонн зерна , Україна посіла сьоме місце у світі.

Згідно з прогнозом Мінагропроду України , урожай зерна в країні в 2013 році складе більше 57 млн ​​ тонн порівняно з 46,2 млн тонн в 2012 році. Його експорт , за оцінками Міністерства , може досягти 28 млн тонн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246