Компетенцією Служби безпеки є виявлення людей, громадян України, які беруть участь у збройному конфлікті в Сирії, оскільки якщо такі люди є, вони становлять загрозу безпеці країни. Таку думку висловив голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Анатолій Могильов.

«Я вважаю , що цим питанням має займатися СБУ. Якщо хтось бере участь у якихось військових діях , але поза правовим полем України , то такі люди , з моєї точки зору , становлять потенційну небезпеку , тому що вони проходять гарячі точки», - заявив він на прес-конференції у Сімферополі , коментуючи заяви прес-центру СБУ про те , що спецслужбам відомо , що у мусульманській громаді Криму , в організації «Хізб-ут-Тахрір» проводять агітацію щодо необхідності надавати допомогу сирійській опозиції.

«СБУ має відстежувати такі факти , ставити таких людей на особливий контроль у себе , тому що ці люди , які беруть участь у незаконних військових операціях , становлять підвищену небезпеку у разі повернення потім до Криму», - додав він.

Нагадаємо, 4 вересня посол Сирійської Арабської Республіки в Україні Мохаммед Саїд Акіль на прес-конференції в Києві заявив , що громадяни України воюють в Сирії на боці антиурядових сил.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу , народний депутат Мустафа Джемільов підтвердив цю заяву , повідомивши , що йому відомо , що кілька кримських татар поїхали до Сирії , де беруть участь у боях на боці опозиції , однак Меджліс не підтримує їхній виїзд до Сирії і не рекомендує кримським татарам туди їхати.

У Міністерстві закордонних справ України спростували заяву посла Сирії про нібито участь громадян України в сирійському конфлікті на боці збройної опозиції і заявили, що сприйняли його заяву із здивуванням.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222