Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський впевнений, що підписання Угоди про асоціацію не призведе до виникнення торгової кризи між Російською Федерацією і Україною.

«Я глибоко впевнений у тому, що не буде кризи між Росією і Україною, оскільки торговий конфлікт не в інтересах РФ», - сказав він під час презентації проекту ЄС - Україна «Сильніше разом» у вівторок в Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, у Росії дуже хороші відносини з багатими європейськими і не тільки країнами, і якщо приймається якесь негативне рішення щодо конкретної країни, то це впливає і на відносини з третіми країнами.

«Тому я переконаний, що не буде такої торгової кризи. Угода про асоціацію та імплементація цього документа відкриють для українських підприємств і економіки перспективи для того, щоб потрапити на європейський ринок», - підкреслив посол.

Він додав, що це буде корисно і для Росії, оскільки економічний розвиток України вплине і на сусідні країни, зокрема, йдеться про зростання товарообігу, створення робочих місць та інші аспекти.

Нагадаємо, саміт «Східного партнерства» відбудеться 28-29 листопада цього року у Вільнюсі. На цьому саміті Україна і Євросоюз можуть підписати Угоду про асоціацію за умови виконання офіційним Києвом трьох умов: реформування виборчого законодавства, вирішення проблеми виборчого правосуддя і продовження реформ у рамках виконання Порядку денного асоціації.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

30 серпня Президент України Віктор Янукович запевнив, що Україна виконає умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310