Новий проект закону України «Про прокуратуру» передбачає гарантії незалежності прокурорів і захист від втручання в їхню професійну діяльність.

Про це на Всесвітній щорічній конференції Міжнародної асоціації прокурорів у Москві заявив генеральний прокурор Пшонка.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, Пшонка зазначив, що ефективне виконання покладених на прокурорів обов'язків можливе тільки в умовах реальної незалежності. «Тому наступний етап реформування прокуратури - новий закон «Про прокуратуру», - сказав він.

За його словами, забезпечення незалежності прокурорів можливо за допомогою створення органів прокурорського самоврядування - Всеукраїнської конференції працівників прокуратури і Ради прокурорів України, пише «ЛІГАБізнесІнформ».

«Це головна новація законопроекту. Такі органи самоврядування відповідатимуть за вирішення питань внутрішньої діяльності прокуратури. Ці інститути ще не стали нормою в організації органів, але це вже стандарт з точки зору Венеціанської комісії», - пояснив він.

Крім того, додав Пшонка, в законопроекті чітко розписаний порядок підбору кадрів та їх дисциплінарної відповідальності.

«Таким чином, прокуратура України виходить на зовсім новий рівень свого розвитку. В умовах реалізації норм нового КПК, а також прийняття нового закону «Про прокуратуру», органи прокуратури здатні повною мірою забезпечити надійний захист прав і свобод громадян та верховенство права у кримінальному провадженні», - резюмував генпрокурор.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240