Президент США Барак Обама починає інтенсивне державне та громадське лобіювання , щоб отримати підтримку у Конгресі обмеженого ракетного удару проти Сирії, але навіть деякі з найсильніших прихильників військових дій не впевнені, що Білому дому це вдасться , пише Washington Post.

Обама планує зустрітися з демократами Сенату у вівторок. Також мільйони американців побачать серію інтерв'ю в прайм-таймі в понеділок і звернення з Білого дому у вівторок , в якому президент , за словами представників Адміністрації , буде стверджувати , що відсутність покарання за імовірне застосування хімічної зброї може підбадьорити сирійський режим і його союзників - угрупування «Хізбалла» та Іран.

Тим не менше, кілька ключових прихильників Адміністрації щодо сирійського питання заявили у неділю , що цих зусиль може бути занадто мало і зроблені вони занадто пізно , оскільки законодавці Конгресу виходять після канікул , під час яких вони бачили несхвалення атаки виборцями і мали обмежений доступ до секретної інформації, яка лягла в основу аргументів Адміністрації .

«Дії Парламенту залишаються відкритим питанням» , - заявив конгресмен Кріс Ван Холлі, прихильник обмежених військових дій.

Нагадаємо , загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска , організовану військами уряду. За даними опозиції , в результаті кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

За даними американських ЗМІ , президент США Барак Обама може прийняти рішення про початок військової операції проти режиму в Сирії навіть у тому разі, якщо не отримає підтримку конгресу США.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що США повинні представити інспекторам і Раді Безпеки ООН докази застосування хімічної зброї у Сирії урядовими військами.

1 вересня держсекретар США Джон Керрі заявив, що американська влада має докази застосування хімічної зброї під Дамаском.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

989
Туфли осень-зима Everest