Ситуація, що склалася в світовій економіці, змушує дуже відповідально ставитися до формування прогнозів економічного і соціального розвитку країни, заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов під час виступу на «Годині запитань» до уряду у Верховній Раді України у п'ятницю 6 вересня.

«В умовах невизначеності розвитку світової економіки для нас надзвичайно важливою є розробка реалістичного прогнозу економічного і соціального розвитку України з метою мінімізації бюджетних ризиків», - підкреслив міністр.

При цьому він зазначив, що робота з формування прогнозів розвитку країни на найближчу перспективу перебуває на завершальному етапі.

Прасолов повідомив, що уряд не прогнозує значних цінових коливань на споживчому ринку у 2014 році.

У той же час, він зазначив, що у 2014 році очікується інтенсифікація впровадження заходів, спрямованих на фінансове стимулювання експорту, оптимізації структури експортно-імпортних операцій та диверсифікації ринків збуту експортних товарів.

«Це у майбутньому формуватиме довгостроковий тренд підвищення конкурентоспроможності національної економіки та позитивно впливатиме на динаміку експорту товарів», - зазначив міністр.

За його словами, зростання імпорту буде пов'язано, насамперед, з розширенням інвестиційного попиту. В результаті прогнозується, що темпи зростання експорту товарів і послуг будуть перевищувати темпи імпорту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

204