Ніяких передумов для серйозних коливань на валютному ринку немає. Про це заявили експерти під час круглого столу на тему «Обмеження готівкових розрахунків у дії», що відбувся вчора в ІА «Українські новини».

«Я думаю, що, незважаючи на волатильність ринку, ніякого валютного колапсу не станеться. Тим більше, якщо вдасться залучити кошти із зовнішніх ринків і від населення, у що я охоче вірю, то ситуація буде стабільною, як це було протягом усього року», - заявив глава правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

Згодна з тим, що осінь серйозним чином не позначиться на валютному ринку, і начальник управління розвитку продуктів «Банку Кіпру» Анна Макаренко.

«Ніяких передумов для серйозних коливань на валютному ринку немає. Всі методи Нацбанку ведуть до дедоларизації економіки. Зокрема, ті заходи, які регулятор застосував в останні півроку - вимоги щодо норм резервування, безготівкові розрахунки - сприяли збільшенню гривневих депозитів, скороченню всіх процентних ставок і зміцненню гривні», - зазначила вона.

При цьому банкір зазначила, що населення, побачивши стабільну національну валюту з 1 вересня, понесло долари в каси банків.

«Десь за останні два тижні серпня почалися короткочасні сплеск , коли купівля долара перевищувала продаж, що пов'язано з настанням ділового сезон . Але коли люди побачили, що з 1 вересня нічого не сталося, гривня не впала, девальвації не сталося, все стало на круги своя - долар більше продають», - сказала Макаренко.

Нагадаємо, що раніше експерти «Райффайзен Банк Аваль» спрогнозували, що обмінний курс гривні до долара буде стабільним у найближчі два роки.

Починаючи з 2010 року, курс гривні до долара США коливається у вузькому інтервалі 7,9-8,2 гривень за 1 долар.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

253