Верховна Рада України призначила дату парламентських виборів у п'яти проблемних округах. Як передає кореспондент ForUm'у, «за» відповідний законопроект №2971-д проголосували практично всі народні депутати, що знаходяться в сесійній залі - 371 депутат.

Як заявив доповідач з даного питання, голова комітету з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Давид Жванія, вибори народних депутатів у цих п'яти округах відбудуться 15 грудня цього року.

Як раніше повідомляв ForUm, уряд розробив нормативну базу для проведення повторних виборів до Верховної Ради України в одномандатних округах, в яких на попередніх виборах було неможливо встановити результати.

5 листопада 2012 р. Центральна виборча комісія визнала неможливим встановлення достовірних результатів голосування в мажоритарних округах № №94, 132, 194, 197, 223.

6 листопада Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори депутатів Ради в цих округах.

23 квітня Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 54 народних депутатів України про перевибори у п'яти «проблемних округах».

Голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк заявив, що 5 вересня на вечірньому засіданні Верховної Ради парламентарії можуть призначити дату виборів народних депутатів у п'яти проблемних округах.

Раніше в парламентській більшості визначилися з датою повторних виборів у семи мажоритарних округах - 22 грудня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

281