Молдова втомилася жити в умовах тиску з боку Росії через переговори країни про Асоціацію з Європейським Союзом. Як заявив президент Молдови Ніколає Тімофті , Молдова не може жити в умовах «тиску і погроз» , повідомляє Радіо «Свобода».

При цьому він висловив намір і надалі зміцнювати зв'язки з Європейським союзом.

Кілька днів тому російський віце-прем'єр Дмитро Рогозін попередив Молдову , що підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом спричинить ускладнення у відносинах з Росією. Зокрема , за словами Рогозіна , виникнуть проблеми в торгівлі , вільному пересуванні робочої сили з Молдови , в пошуку статусу для самопроголошеної Придністровської республіки.

Останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору , намагаючись перешкодити їхньому зближенню з ЄС.

Як повідомляв ForUm , 3 вересня міністр закордонних справ NB8 (Nordic - Baltic Eight , вісімка Північно-Балтійських країн ) прийняли спільну заяву , в якій висловили повну підтримку підписанню Угоди про асоціацію з Україною і назвали неприйнятними будь-які загрози і тиск на країни Східного партнерства через їхні європейські прагнення.

22 серпня президент Російської Федерації Володимир Путін заявив , що Митному союзу у разі асоціації України з ЄС доведеться вжити захисних заходів.

Заступник генерального секретаря Євразійського економічного співтовариства , радник президента Росії Сергій Глазьєв заявив , що підписання Угоди про асоціацію України з ЄС порушить договір про дружбу , співпрацю і партнерство з Росією.

На цьому тижні Вірменія попросилася до Митного союзу , хоча раніше заявляла про курс на євроінтеграцію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

229