Українці поступово переходять на безготівкові розрахунки за допомогою банківських пластикових карт. Надалі дана тенденція буде тільки посилюватися, вважає економічний аналітик Мар'ян Заблоцький.

У той же час він вважає, що зараз ще недостатньо розвинена інфраструктура для здійснення безготівкових розрахунків. Тому банкам потрібно інтенсивніше освоювати цей напрям, який принесе їм додаткові вигоди.

«В Україні все ще надто мало POS-терміналів, при більш ніж достатній кількості банківських філій. Банкам дуже вигідно, якщо клієнти знімають менше готівки , а більше користуються електронними платежами, адже це збільшує кількість грошей на поточних рахунках. Вони для банків - найдешевший і найбільш стабільний ресурс. Розширення використання електронних платежів у майбутньому дозволить істотно знизити процентні ставки і зменшити рівень тінізації економіки», - пояснив Заблоцький.

Експерт нагадав, що ще п'ять років тому лише близько 5% суми операцій з банківськими картками становили електронні платежі . У першому півріччі 2013 року їхня частка зросла більш ніж втричі - до 18%.

«Українці все більше розраховуються через POS-термінали в магазинах і супермаркетах, все активніше використовують платежі через Інтернет», - зазначив Заблоцький.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207