Вчора, 4 вересня, комітет Сенату США у закордонних справах проголосував за обмеження повноважень президента щодо застосування сили проти Сирії, пише New York Times.

Резолюція обмежує удари по сирійським силам 60 днями з можливістю продовження ще на 30 днів після консультації з Конгресом і блокує використання американських сухопутних військ.

Результати голосування 10 до 7 сенатського комітету з міжнародних справ оголили складну політичну ситуацію, розпочату військовою інтервенцією в Сирії.

Ситуація в комітеті вказала на думку законодавців, що відповідь на смертельну хімічну атаку повинна бути, але існують глибокі розбіжності з приводу того, наскільки широкою має бути ця реакція.

Білий дім привітав голосування, заявивши: «Америка сильніша, коли президент і Конгрес працюють разом». Але представники адміністрації заявили, що очікують голосування повного конгресу наступного тижня після виходу членів парламенту після канікул.


Нагадаємо, загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска, організовану військами уряду. За даними опозиції , кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

За даними американських ЗМІ , президент США Барак Обама може прийняти рішення про початок військової операції проти режиму в Сирії навіть у тому разі , якщо не отримає підтримку конгресу США .

Президент Росії Володимир Путін заявив , що США повинні представити інспекторам і Раді Безпеки ООН докази застосування хімічної зброї у Сирії урядовими військами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

533