Уряд підтримав розроблений Мінекономрозвитку законопроект , яким вносяться зміни до Декрету КМУ «Про стандартизацію і сертифікацію». Основною метою цих змін є спрощення процедури видачі сертифікатів відповідності та свідоцтв про визнання відповідності.

Так, зокрема , законопроект передбачає , що реєстраційні номери сертифікатів відповідності та свідоцтв про визнання в державній системі сертифікації будуть присвоювати органи сертифікації .

При цьому для узагальнення інформація про видані сертифікати та свідчення подаватиметься органами сертифікації до Реєстру , який веде Мінекономрозвитку.

На сьогоднішній день реєстрація сертифікатів відповідності (привласнення номерів) у Реєстрі здійснюється в електронному вигляді в режимі онлайн. Органи сертифікації по електронній пошті пересилають заповнену форму сертифіката відповідності , фахівці ДП «УкрНДНЦ» проводять експертизу юридичної правомірності , повноти наведених в ньому відомостей , наявності реквізитів та правильності оформлення . Якщо результат експертизи позитивний , реєстратор присвоює номер сертифікатом відповідності та направляє його в електронному вигляді до органу сертифікації , який його видав , де сертифікат роздруковується вже на бланку.

Даним законопроектом також забезпечується перехід від обов'язкової сертифікації до системи оцінки відповідності шляхом визначення кінцевої дати дії Декрету КМУ «Про стандартизацію і сертифікацію» як законодавчого акту, що регулює державну систему сертифікації в Україні . Це дозволить здійснити перехід до оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів до 1 січня 2020 року.

У цілому , на думку експертів міністерства , внесення змін до Декрету створить сприятливі умови для вільної конкуренції при здійсненні діяльності підприємцями , які виробляють та імпортують продукцію , призведе до скорочення витрат часу і коштів при митному оформленні товарів , що позитивно вплине на економічні та фінансові показники.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283